Audiodeskrypcja - "obraz słowem malowany"
"Determinator" z audiodeskrypcją dla niewidomych

ITVP udostępniła na swojej stronie kolejny serial z audiodeskrypcją pt. "Determinator". To współczesny serial kryminalno-obyczajowy, w którym za pośrednictwem audiodeskrypcji osoby niewidome i słabowidzące będą mogły poznać losy zdolnego, młodego chirurga - Piotra Skotnickiego, który przeciwstawia się korupcji w swoim mieście. Rozpoznać zawoaluowane, nieformalne układy biznesowo-polityczno-towarzyskie, balansujące na granicy prawa.
Aby obejrzeć wybrany odcinek, należy wejść na stronę:
http://www.itvp.pl/event/audiodeskrypcja/determinator/archiwum.html
i wybrać interesujący nas numer odcinka. Rozpocznie się wówczas "pobieranie praw użytkownika". Po chwili powinno pojawić się okno "pozyskiwania praw użytkowania treści multimedialnej", w którym we wskazane miejsce należy wpisać kod dostępu.
Kod można uzyskać z Biblioteki Centralnej PZN pod numerem telefonu 022 635 33 20
lub drogą mailową biblioteka@biblioteka-pzn.org.pl
Po wpisaniu kodu dostępu uzyskujemy licencję, dzięki której przycisk „odtwórz" staje się aktywny. Ten sam kod umożliwia obejrzenie 10 odcinków serialu. Jest on ważny do końca 2008 roku. W tym czasie wszystkie odtwarzane już odcinki serialu można obejrzeć dowolną liczbę razy, z zastrzeżeniem, że dany odcinek można ponownie odtworzyć wyłącznie na komputerze, na którym został obejrzany po raz pierwszy.
Aby obejrzeć odcinki serialu "Determinator" z audiodeskrypcją wymagany jest szerokopasmowy dostęp do Internetu o przepustowości co najmniej 512 kb/sek oraz program Windows Media Player w najnowszej stabilnej wersji.
Audiodeskrypcję do serialu opracował zespół Redakcji Napisów dla Niesłyszących TVP.